Навивач шутираше за награда од 55.000 долари, но промаши и се повреди (ВИДЕО)

Еден навивач на Лос Анџелес Лејкерс доби можност да шутира од средината на теренот и да освои награда од 55.000 долари, но тој наместо пари се здоби со повреда.

Навивачот промаши од средината на теренот, по што падна на паркетот и се пожали на повреда.

Иако организаторот сакаше да му даде втора шанса, сепак мажот не беше во состојба да шутира.