Потег за во затвор: Валкан прекршок на Смит врз Хорфорд (ВИДЕО)

Џеј Ар Смит ги загуби нервите на синоќешниот дуел помеѓу Бостон и Кливленд во НБА-лигата. Кошаркарот на Кавалирс изнервиран од добрата игра на Селтикс во финишот направи валкан прекршок врз Ал Хорфорд, кој помина добро со оглед на фактот дека можеше сериозно да биде повреден.