Фетел и Леклер ја „возат“ патеката во Барселона со врзани очи! (ВИДЕО)

Формула 1 возачите детално ја проучуваат секоја патека на која треба да се натпреваруваат, а тоа уште еднаш го докажаа возачите на Ферари, Себастијан Фетел и Шарл Леклер. 

Тие „извозеа“ еден круг околу патеката „Каталуња“ , каде викендов ќе се тркаат за Големата награда на Шпанија.