Неверојатно: Постигна гол во стилот на Роберто Карлос од невозможна позиција (ВИДЕО)

Бразилскиот напаѓач Џексон постигна гол кој потсетува на легендарниот Роберто Карлос во дресот на Реал Мадрид против Тенерифе.

Овој погодок на 28-годишниот фудбалер ќе влезе во конкуренција за наградата „Ференц Пушкаш“, која се доделува од ФИФА за најдобар гол во сезоната.