Салах се појави со нов имиџ, а Ловрен урнебесно го истрола (ФОТО)

Мохамед Салах и сезонава игра фантастично во дресот на Ливерпул, па се надева дека ќе ја освојат титулата во Премиерлигата, а Египќанецот реши да ги изненади фановите со својот нов имиџ.

Египќанецот реши да ја скрати брадата, која со години му беше заштитен знак, па објави фотографија од неговиот нов имиџ на социјалните мрежи, а неговиот соиграч Дејан Ловрен веднаш го истрола.

„Е сега верувам дека имаш 26 години“, напиша Хрватот.