Калиниќ предизвика „војна“ помеѓу навивачите на Црвена звезда! (ВИДЕО)

Кошаркарот на Фенербахче, Никола Калиниќ беше „жртва“ на навивачите на Црвена Звезда, кои го навредуваа поранешниот кошаркар на српската екипа.

„Делии“ го навредуваа искусниот кошаркар, а на тоа се спротистави останатиот дел од навивачите, кои погрдно скандираа кон фановите, кои му се „истурија“ на Калиниќ.

Крилниот кошаркар во дресот на Ц. Звезда настапуваше една сезона и учествуваше во освојување на тројна круна.