Неверојатен автогол во Франција: Голман си ја фрли топката во сопствена мрежа (ВИДЕО)

Неверојатен автогол постигна голманот на Гренобл, Брис Моблу во мечот против Каен (0-2), кој топката наместо да ја фрли кон некој соиграч, тој ја смести во својот гол.