Најлудиот кош годинава – не знаеше што со топката, па ја фрли за урнебесен погодок (ВИДЕО)

Кошаркарот Аксел Жилиен, член на Бург го постигна најлудиот кош годинава, скоро од пола терен, а воопшто не ни сакаше да шутира.

Бург со 99-66 го здроби Ле Портел, а во завршницата од мечот, Жилиен да зема топката, но се сплетка, па не знаеше што да прави, се сврте, бараше соиграч за додавање, но на крај само ја фрли и – погоди во мрежичката.

Коментаторот на мечот збудале и не веруваше што се случи.