И кога ќе падне е генијален: Дончиќ лежејќи направи атракција! (ВИДЕО)

Далас загуби од Њу Орлеанс, меѓутоа партијата која ја пружи Лука Дончиќ беше феноменална, со 37 поени, 11 скока и седум скока и згора на тоа правеше атракции. Еден таков момент дојде кога водејќи ја топката се лизна, но дури и паѓањето не го спречи да брилира.