Мексико загуби од Аргентина со 0-2 во второто коло од Мундијалот, но пред стадионот големо влијание привлече една згодна мексиканска навивачка која ги натера дури и Аргентинците да се фотографираат со неа.

Причина за тоа беше нејзиното бујно деколте на кое очигледно не можеа да одолеат ниту фановите на „гаучосите“.