Син ѝ доминира во ЛШ со Хајдук, а таа остава без здив со сликите на Инстаграм (ФОТО)

Младиот тим на Хајдук Сплит направи сензација против Борусија Дортмунд и обезбеди полуфинале во Лигата на шампиони (ЛШ), а еден од хероите во триумфот беше голманот Борна Буљан.

Во Дортмунд беа голем број навивачи на Хајдук, меѓу кои и мајката на 17-годишниот голман, Рената Ловринчевиќ Буљан која на социјалните мрежи остава без здив.

Оваа 45-годишна Хрватка има над 140.000 фанови на Инстаграм, па често објавува провокативни фотографии кои никого не оставаат рамнодушен.