ЕП уште не почнало, а главна сензација е - згодна Хрватка (ФОТО)

Европското првенство (ЕП) ќе почне вечерва со мечот меѓу Германија и Шкотска, а во следниот период едни од главните на трибините ќе бидат и згодните навивачки, меѓу кои е Хрватката Ивана Кнол.

Кнол, која се прослави на претходните големи натпреварувања, овој пат повторно привлече големо внимание со доаѓањето во Берлин.

Хрватска на стартот на ЕП 2024 игра против Шпанија в сабота од 18 часот.