Скандал во Денвер: Браќата Јокиќ со боксови решаваа проблеми во публика (ВИДЕО)

Денвер нагетс во спектакуларен меч го совладаа Лос Анџелес Лејкерс со 101-99, а на паркетот повторно блесна Никола Јокиќ, додека на трибините главни беа неговите браќа.

Браќата Јокиќ на трибините имаа физичка пресметка со навивач на трибините, а тоа го потврдува видео кое беше објавено на осцијалните мрежи.

Страхиња и Немања имале вербална пресметка со еден навивач, а потоа постариот од браќата Јокиќ му удри бокс на момчето.