Ширер збесна од радост по победничкиот гол на Њукасл (ВИДЕО)

Легендарниот напаѓач Алан Ширер на урнебесен начин го прослави победничкиот гол на Њукасл против Челси (1-0).

Њукасл преку Исак Хејден во 94. минута стрелаа за конечни 1-0, а поранешната ѕвезда на тимот Ширер збесна од среќа по погодокот.

Почна да се радува и да скока по погодокот, а него го снимаше Гери Линекер.