Севилја го здроби Елче за бегство од опасната зона (ВИДЕО)

Фудбалерите на Севилја одиграа одличен меч против Елче и триумфираа со 3-0 за втора победа по ред и бегство од позициите кои беа блиску до зоната за испаѓање од Ла Лига.

Севилја сите три гола ги постигна во првото полувреме, и тоа два преку Ел Незири, како и еден преку Акуња за конечни 3-0.

Екипата од Андалузија по резултатската криза конечно заигра на очекуваното ниво и во моментов се наоѓа на 13. позиција со 21 бод, односно 10 помалку од топ-4.