Ливерпул го претстави новиот дрес, навивачите се задоволни од изгледот (ФОТО)

Ливерпул по 30 години чекање сезонава конечно успеа да ја освои титулата во Премиерлигата, а денеска решија да го претстават дресот во кој ќе играат следната сезона.

„Најк“ е спонзор на Ливерпул, па подготви навистина интересни дресови, од кои навивачите се презадоволни.