Агире дебитираше со реми: Леганес остане непоразен кај Сосиедад (ВИДЕО)

Реал Сосиедад и Леганес одиграа 1-1 во рамки на 13.коло во Ла Лига. 

Новиот тренер на „фенерџијата“, Хавиер Агире дебитираше со позитивно реми на гостувањето кај фаворитот. Микаел Мерино го доведе домашниот тим во водство од 1-0 во 63-тата минута, а Леганес израмни преку Јусеф Ел Несири во 78-та минута.