Тепачка на мечот меѓу Ѓоковиќ и Синер, обезбедувањето мораше да реагира! (ФОТО)

Во текот финалето од завршниот АТП турнир во Торино се случи тепачка на трибините, обезбедувањето ги исфрли фановите кои направија инцидент.

За време на мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер, двајца навивачи мораа да бидат исфрлени од трибините поради инцидент.

Навивачите се степаа, а мечот беше во краток прекин додека обезбедувањето не ги исфрли проблематичните фанови, по што дуелот продолжи.

Ѓоковиќ го доби финалето со 2-0 (6-3, 6-3) и по седми пат го крена трофејот од завршниот АТП турнир.