Страшна атракција: Голчиште какво Роналдо и Меси немаат дадено! (ВИДЕО)

Капитенот на Аз Алкмар, Тон Копмејнерс постигна гол со петица и тоа по центаршут од корнер за да ја воодушеви цела Европа, а и најголемите светски ѕвезди да му се поклонат за страшната атракција против ПСВ Ајндховен.