Славјето на Интер: Лукаку запали пура, Чалханоглу играше салса! (ВИДЕО)

Интер го одбрани пехарот во Копа Италија совладувајќи ја Фиорентина во финалето со 2-1 и тоа, секако, беше повод за одлично расположение во соблекувалната.  Фудбалерите слава и надвор со пехарот, но и внатре со музика и уште некои реквизити. Лукаку, на пример, запали пура. Думфрис го предводеше танцувачкиот воз, а Чалханоглу покажа потези како цел живот да играл салса.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Inter (@inter)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Inter (@inter)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Inter (@inter)