Португалија во проблеми: Луксембург води со 1-0! (ВИДЕО)

Португалија доживеа вистински шок во 30. минута на гостувањето кај Луксембург во квалификациите за Светското првенство бидејќи домаќинот преку Герсон Родригез погоди за водство од 1-0.