Пациенти: При прослава си го искршија трофејот на парчиња (ВИДЕО)

Екипата на ЛФА Милер за деца до 15 години го освои државниот Куп на Мисури, но трофејот кој го добија не успеаа да го однесат дома затоа што при прославата не заврши како што очекуваа.

Голманот на екипата, Џек Пејтон ги шокираше сите соиграчи затоа што при прославата го удри трофејот во кровот и го скрши на еден куп парчиња.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sky Sports (@skysports)