Најден начин како да го сопрете Роналдо да даде гол! (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо е гол-машина и многу тешко може да се запре во таа негова цел, особено ако дојде еден на еден со противник. Во Серија А допрва треба да бараат начини како да го запираат, но на еден тренинг на Јувентус „тајната“ беше откриена. Едноставно, тргнете го голот.