Мајсторија на годината: Голман со ножички во 95-та минута обезбеди – реми (ВИДЕО)

Мечот е од норвешката трета лига помеѓу Улерн и Сотра, на кој домаќините водеа со 2-0, па гостите во завршницата ја преполовија негативата и кога мечот влезе во судиското надополнување, голманот на гостите Мортен Грасмо тргна во напад. Во 95-та минута имаше мајсторија на годината – со ножички погоди за реми 2-2.