И Барса Б има свој Шаќири: Талент на Каталонците даде гол од – корнер (ВИДЕО)

Вториот тим на Барселона ја победи Бадалона со 4-0, а само секунди пред крајот на мечот падна – најубавиот гол. И тоа вистинакс мајсторија на младиот Алекс Коладо, кој погоди директно од корнер. Биеше на прва статива, а му помогнаа заспаниот голман и ужасната реакција на дефанзивецот на прва статива, кој ја пропушти топката.