Гол што ќе се прераскажува: Феран Торес го даде најубавиот гол сезонава! (ВИДЕО)

Шпанскиот репрезентативец Феран Торес, фудбалерот на новиот англиски првак Манчестер сити вечерва го даде најубавиот гол во сезонава во Премиерлигата, кој ќе се прераскажува.

Коментар за овој гол не е потребен за оваа атракција.