Гром удрил во СЦ „Јане Сандански“: Силното невреме прекина меч од СП за жени!

Натпреварот меѓу Данска и Јужна Кореја во Спортскиот центар „Јане Сандански“ беше прекинат по невремето кое го зафати Скопје.

Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) соопшти дека гром удрил во генераторите на СЦ „Јане Сандански“ по што салата останала без струја.

Организаторот реши второто полувреме од натпреварот меѓу Данска и Јужна Кореја да се доигра во СЦ „Борис Трајковски“.