Општа тепачка на младите ракометари на Црвена Звезда и Партизан (ВИДЕО)

Ривалството помеѓу Црвена Звезда и Партизан е голема, а тоа се пренесува и на младите категории. 

На натпреварот помеѓу овие два тима во младинската категорија во ракомет се случи голем инцидент во салата „Бањица“ во Белград. Ракометарите почнаа општа тепачка и тоа на само 20 секунди до крајот, а учествуваа буквално целите тимови. Во моментот на инцидентот „црно-белите“ воделе со 29-27. 

Видео од инцидентот можете да погледнете ТУКА.