Њокас го има четвртиот најдобар гол на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Вардар славеше со убедливи 35-27 против Мешков Брест, а најдобар во триумфот беше Кевин Њокас кој постигна осум голови во мрежата на противникот.

Францускиот ракометар беше одличен во нападот на Вардар, па еден од неговите голови беше избран во топ-5 голови на колото во Лигата на шампиони (ЛШ).

Најдобрите голови на колото во ЛШ може да ги погледнете ТУКА.