Митев и Галевски се враќаат во тимот на Алкалоид за мечот против Силкеборг

Алкалоид ќе се обиде да извлече подобар резултат против Бјерингбро/Силкеборг по поразот во претходното коло од Европската лига.

Тренерот на Алкалоид, Кире Лазаров ги избра и ракометарите на кои ќе смета на дуелот против фаворитот во групата, а во истиот се враќа Марко Митев и АИван Галевски, кој добива шанса наместо искусниот Алехандро Ромеро.

Натпреварот меѓу Силкеборг и Алкалоид е закажана за денеска од 20.45 часот.