Трајковски со мајсторски гол од 16 метри погоди за Палермо (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски постигна прекрасен погодок во 14 минута за водство на Палермо на домашен терен против Падова. Сепак, не траеше долго водството на сицилијанскиот клуб. Падова израмни само две минути подоцна.