Зема залет од 20 метри за да изведе пенал и се посрамоти за сите пари (ВИДЕО)

Фудбалерот на аргентинскиот второлигаш Атлетико Атланта, Гонзало Коронел стана хит на социјалните мрежи откако ептен се посрамоти со шут од белата точка.

Атлетико во првото коло од Купот играше против Виле Сан Карлос, а по 0-0 во регуларниот дел се изведуваа пенали, но таму Коронел не се прослави и изведе еден од најбизарните пенал.