УФЦ-ѕвезда се изнервира на улиците во Ливерпул! (ВИДЕО)

УФЦ-борецот Дарен Тил, снимен е како низ улиците на Ливерпул беснее и се обидува да тепа неколку луѓе.

УФЦ-борецот Дарен Тил, снимен е како низ улиците на Ливерпул беснее и се обидува да тепа неколку луѓе.

Причините за инцидентот не се познати, но на видеото се гледа дека Тил е бајаги изнервиран. Тој е УФЦ-борец во велтер категорија и на 8 септември ќе има шанса да го предизвика шампионот Тајрон Вудли и да му ја одземе титулата. Досега во кариерата Тил има 13 победи, еден нерешен резултат и ниту еден пораз, така што, не сакате да му се најдете на патот во некоја улица во Ливерпул.