Телевизија се извини поради „вознемирувачка содржина“ - ѝ испаднаа градите на навивачка (ВИДЕО)

Турската државна спортска телевизија „ТРТ Спорт“ се извини поради сцената која се пренесуваше за време на дуелот меѓу женските одбојкарски репрезентации на САД и Турција.

Навивачка од трибините е „виновна“ затоа што ѝ испаднаа градите за време на преносот, а јавноста ја нападна телевизијата зошто не била цензурирана снимката.

„ТРТ Спорт“ се огради од снимката и посочи дека натпреварот во живо го пренесувала американска телевизиска куќа и немале можност да интервенираат, па се извинија на навивачите кои биле вознемирени од сцената.