Италијанскиот напаѓач Чиро Имобиле имаше сезона од сонштата во која ја доби „Златната копачка“ затоа што со 36 погодоци беше прв стрелец во Европа.

Имобиле ја заврши сезоната со 36 голови, односно два повеќе од Роберт Левандовски и пет повеќе од Кристијано Роналдо, а за тоа има заслуга и неговата поубава половина, односно Џесика Мелена.

Мелена со нејзиниот совршен изглед остава без здив, а таа по освоената награда, му подготви прекрасно изненадување на Имобиле.