Нора Сегура, сопругата на поранешниот голман на Манчестер јунајтед, Евертон и уште неколку клубови, Тим Хауард има навика често да објавува провокативни фотографии на Инстаграм.

Нора продолжи да го прави тоа и во екот на пандемијата, па со неколку „жешки“ фотографии ги почести фановите и се обиде да ги расположи барем малку.