Се соблече гола, па порача: Ова е слобода за мене! (ФОТО)

Словачката велосипедистка Лусија Јаворчекова своевремено важеше за една од најубавите спортисти во светот.

Сепак, поради своето вајано тело реши да ја промени професијата, па замина во светот на манекенството. Во 2018 година Јаворчекова беше шампионка на својата земја, сонародниците и предвидуваа блескава кариера, но поради малата заработувачка која ја нуди овој спорт, реши да се проба на модната писта и сега заработува еден куп пари.

Објавувањето на провокативни фотографии и стана рутина, а често пати знае да подели и по некој совет за сите оние кои сакаат да се занимаваат со велосипедизам.

Лусија овие денови ужива во природата, а на фановите им порача што значи за неа слободата. Ја соблече маицата и и ги покажа градите на природата, а потоа фотографијата ја обајви на својот Инстаграм – профил.

Ова за мене е слобода, напиша Словачката и „заработи“ 200.000 лајкови.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

That’s what I call freedom ♥️🇸🇰

A post shared by Lucia Lachkovic Javorčeková (@luciajavorcekova) on