Почна тролањето на Италијанците - му „истурија шпагети“ на Жоржињо (ФОТО)

Италија разочара во осминафиналето на Европското првенство (ЕП) и загуби со 0-2 од Швајцарија, а тоа значеше крај на нивниот пат на шампионатот, по што почнаа шегите на сметка на „аѕурите“ на социјалните мрежи.

На „Икс“ почнаа „троловите“ со напади кон италијанската репрезентација, па така му „истурија шпагети“ на Жоржињо.