Пет албански навивачки провоцираа Срби со - косовски знамиња (ВИДЕО)

Група албански навивачки во Минхен ги провоцираа Србите пред еден локал, но за среќа беше избегнат посериозен инцидент во германскиот град.

Една од навивачките беше упорна и постојано извикуваше „Косово е Албанија“, додека Србите реагираа со „Косово е срцето на Србија“, по што еден навивач грабна косовско знаме и го фрли на подот.

Видеото може да се погледне ТУКА.