Навивачите на Бордо со тоалетна хартија го искажаа незадоволството (ФОТО)

Бордо игра ужасна сезона во француската Лига 1 и се наоѓа на последната позиција во првенството со дури 89 голови примени, а тоа предизвика незадоволство и протест кај навивачите.

Фановите на француската екипа решија да го покажат своето незадоволство на денешниот меч, па со тоалетна хартија го прекинаа дуелот.