Навивач го ископира Нејмар и стана хит на трибините (ВИДЕО)

Навивачите во Катар одлично се забавуваат, иако не се сите најсреќни затоа што дел од репрезентациите отпаднаа од Мундијалот, но сепак еден фан стана вистински хит.

На еден меч од Светското првенство (СП) се појави „лажен Нејмар“, односно навивач кој личи на популарниот бразилски фудбалер и привлече големо внимание, а дел од останатите фанови веднаш побараа да се фотографираат со него.

@brfootball He had everyone fooled 💀 (via @Wajdi Jbareen 🍇) #brazil #neymar #worldcup #worldcup2022 ♬ original sound - B/R Football