Наполитанците смислиле интересна одмазда за Сари (ФОТО)

Навивачите на Наполи за кратко заборавија што направи тренерот Маурицио Сари за нив, откако Италијанецот го презема Јувентус.

На тој начин Сари ги „предаде“ наполитанците, па тие решија да му се одмаздат така што ќе продаваат тоалетна хартија со неговиот лик.