Инцидент на одбојкарски терен: Црногорка удри шлаканица на друга одбојкарка (ВИДЕО)

Црногорската одбојкарка Данела Џаковиќ поради инстинктивен потег се најде во центар на внимание на медиумите.

Репрезнтативката на Црна Гора на меч во првенството во индија на крај на еден поен удри шамар на друга одбојкарка од нејзината екипа, по што сфати што направила, па веднаш ја прегрна и се извини поради потегот.

„Уште една лекција во мојот живот. Сакам да се извинам. Јас ја сакам, ние сме навистина добри пријателки“, порача 25-годишната Џаковиќ.