Дилета Леота ги збесна мажите – тренира на шипка за стриптизерка (ВИДЕО)

Најсексапилната новинарка по која збеснуваат фудбалските навивачи, Италијанката Дилета Леота стигна на ранг на популарност како најголемите калчолигашки ѕвезди, па нема ден некоја нејзина провокативна фотографија или видео од социјалните мрежи да не биде споделено од италијанските медиуми.

И згодната Дилета, која се проби на сцената откако беа објавени нејзини експлицитни фотографии на кои посебно беа истакнати големите гради, сега ги збесна мажите откако објави видео како учи за – танц на шипка како стриптизерка. Доволно за на Апенините да збеснат по бујната новинарка, која за еден ден собра еден ипол милион лајкови од следбениците на Инстаграм.