Бјелица со пцовка го заврши мечот против Хјустон (ВИДЕО)

Немања Бјелица е главна тема во НБА-лигата по тројката која ја постигна со звукот на сирената за победа на Сакраменто во Хјустон (119-118).

Американските новинари го прашаа како се чувствува Бјелица по неверојатната тројка, а тој реши да го заврши преносот со сочна пцовка.