Се појави снимка од тепачката меѓу Нанели и Лазаревиќ! (ВИДЕО)

Од безбедносните камери во „Штарк арената“ снимен е инцидентот кој утринава се случи меѓу кошаркарите на Партизан и Црвена звезда, а во кој главната улога ја имаа Џејмс Нанели и Стефан Лазаревиќ.

Подебелиот крај го извлече Стефан Лазаревиќ кој имаше раскрвавено лице.

Српски „Телеграф“ дојде до снимката од инцидентот од која се гледа како се случила целата мешаница.

Видеото видете го на овој ЛИНК.