Перо Антиќ го облекува дресот на Вардар!

Актуелниот претседател на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ за момент ќе ѝ се врати на кошарката и како играч, тој ќе настапи на хуманитарен меч во Бујановац во дресот на Вардар.

На 11. мај во Бујановац ќе се одржи хуманитарен натпревар на кој главни ѕвезди ќе бидат поранешните кошаркари на Црвена звезда, Перо Антиќ и Игор Ракочевиќ.

Натпреварот ќе биде меѓу ОКК Плеј 017 и Вардар. За домашниот тим ќе игра славниот српски кошаркар Игор Ракочевиќ и неговиот син, додека за Вардар ќе настапи Перо Антиќ со својот син.

Натпреварот е дел од фестивал за мини баскет кој се одржува од 10 до 12 мај со назив „Да ги сочуваме децата“.