Драма во „Пионир“: Кошаркар на Будуќност гаѓаше камерман со топка! (ВИДЕО)

Салата „Пионир“ полека почна да се полни пред големиот спектакл во петтиот меч од финалето во АБА-лигата меѓу Црвена Звезда и Будуќност, а уште пред дуелот се случи мал инцидент.

Со слушалки на уши на загревањето беше Норис Кол, плејмејкерот на Будуќност, кој влезе во конфликт со еден од камерманите, откако го гаѓаше со топка, а тоа изнервира дел од публиката во салата.