Лудница на улиците на Торонто: Два милиони луѓе ги чекаат новите НБА шампиони! (ВИДЕО)

Торонто Репторс стигна до првата титулата во НБА лигата. Репторси славеа со 4-2 во серијата и беа подобри од моќните Голден Стејт Вориорс. За денеска е закажана шампионската парада, а веќе се собраа голем број на навивачи, иако се уште парадата не е започната. Според информациите на медиумите се очекува да има околу два милиони навивачите на улиците во Торонто.