Дончиќ воодушевен од новиот дрес на Далас (ФОТО)

Далас ќе има прекрсни нови дресови за претстојната сезона во НБА-лигата. Тимот синоќа на социјалните мрежи го објави дизајнот на новата бела гарнитура дресови. 

Кошаркарите на Маверикс веднаш беа воодуешевени и го промовираа дресот на социјалните мрежи. Лука Дончиќ остана без зборови кога го виде својот бел дрес, па своето мислење го изрази само преку „емотикони“.

Очекувано се јави и Кристапс Порцингис, кој исто така е воодуешен од белиот дрес.